<![CDATA[Cyprus Computer Society News Feed]]> http://www.ccs.org.cy Sat, 17 Nov 2018 16:49:26 +0200 Zend_Feed http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss <![CDATA[CoderDojo Δωρεαν Μαθήματα Προγραμματισμού ]]> http://www.ccs.org.cy/news/coderdojo-dorean-mathimata-programmatismou--242 Read More »]]> Tue, 06 Nov 2018 16:26:11 +0200 <![CDATA[Δημόσια Διαβούλεση για τη Ψηφιακή Πολιτιστική Κληρονομιά]]> http://www.ccs.org.cy/news/dimosia-diavoulesi-gia-ti-psifiaki-politistiki-klironomia-241 Read More »]]> Fri, 26 Oct 2018 11:33:00 +0300 <![CDATA[EUC Cybersecurity - Μισή τιμή για μέλη του CCS]]> http://www.ccs.org.cy/news/euc-cybersecurity---misi-timi-gia-meli-tou-ccs-240 Read More »]]> Fri, 28 Sep 2018 09:35:35 +0300 <![CDATA[Τελετή Βράβευσης Robotex Cyprus 2018]]> http://www.ccs.org.cy/news/teleti-vravefsis-robotex-cyprus-2018-239 Read More »]]> Wed, 26 Sep 2018 11:26:00 +0300 <![CDATA[Τελετή Βράβευσης Διακριθέντων Μαθητών σε Διαγωνισμούς Πληροφορικής 2017-2018]]> http://www.ccs.org.cy/news/teleti-vravefsis-diakrithenton-mathiton-se-diagonismous-pliroforikis-2017-2018-238 Read More »]]> Wed, 26 Sep 2018 11:24:00 +0300 <![CDATA[CYBER SECURITY COMPETITION 2018]]> http://www.ccs.org.cy/news/cyber-security-competition-2018-237 Read More »]]> Fri, 01 Jun 2018 16:06:00 +0300 <![CDATA[CIIM Python Summer School ]]> http://www.ccs.org.cy/news/ciim-python-summer-school--236 Read More »]]> Wed, 16 May 2018 13:08:44 +0300 <![CDATA[BEBRAS INTERNATIONAL TASKS WORKSHOP]]> http://www.ccs.org.cy/news/bebras-international-tasks-workshop-235 Read More »]]> Fri, 20 Apr 2018 15:43:11 +0300 <![CDATA[Διαγωνισμός Γυμνασίου Bebras]]> http://www.ccs.org.cy/news/diagonismos-gimnasiou-bebras-234 Read More »]]> Mon, 15 Jan 2018 10:15:00 +0200 <![CDATA[Δεύτερη Απώλεια στο Χώρο της Πληροφορικής]]> http://www.ccs.org.cy/news/defteri-apolia-sto-choro-tis-pliroforikis-233 Read More »]]> Fri, 22 Dec 2017 14:06:25 +0200 <![CDATA[Έφυγε ο Πανίκος Ακρίτας]]> http://www.ccs.org.cy/news/efige-o-panikos-akritas-232 Read More »]]> Mon, 18 Dec 2017 09:46:48 +0200 <![CDATA[Students' Activities]]> http://www.ccs.org.cy/news/students-activities-231 Read More »]]> Wed, 29 Nov 2017 10:34:37 +0200 <![CDATA[Στρατηγική Συνεργασία CCS-CYTA]]> http://www.ccs.org.cy/news/stratigiki-sinergasia-ccs-cyta-230 Read More »]]> Tue, 21 Nov 2017 10:58:51 +0200 <![CDATA[UNIC Scholarschip ]]> http://www.ccs.org.cy/news/unic-scholarschip--229 Read More »]]> Wed, 04 Oct 2017 10:23:35 +0300 <![CDATA[Blockchain Centre and Scholarships Offers]]> http://www.ccs.org.cy/news/blockchain-centre-and-scholarships-offers-228 Read More »]]> Thu, 14 Sep 2017 09:51:29 +0300 <![CDATA[ICT CYPRUS REPORT]]> http://www.ccs.org.cy/news/ict-cyprus-report-226 Read More »]]> Mon, 03 Jul 2017 13:47:19 +0300 <![CDATA[YOUTHSPARK ΔΩΡΕΑΝ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ]]> http://www.ccs.org.cy/news/youthspark-dorean-seminaria-programmatismou-225 Read More »]]> Fri, 09 Jun 2017 14:56:00 +0300 <![CDATA[CODE&YOUTH SUMMER SCHOOL]]> http://www.ccs.org.cy/news/code&amp;youth-summer-school-224 Read More »]]> Fri, 02 Jun 2017 12:15:25 +0300 <![CDATA[Global Programming Championship - SnackDown 2017]]> http://www.ccs.org.cy/news/global-programming-championship---snackdown-2017-223 Read More »]]> Wed, 17 May 2017 11:51:00 +0300 <![CDATA[Records Management Seminar]]> http://www.ccs.org.cy/news/records-management-seminar-222 Read More »]]> Thu, 04 May 2017 10:11:00 +0300 <![CDATA[EUROPEAN CYBER SECURITY COMPETITION]]> http://www.ccs.org.cy/news/european-cyber-security-competition-221 Read More »]]> Wed, 19 Apr 2017 11:30:56 +0300 <![CDATA[Present Around The World Competition]]> http://www.ccs.org.cy/news/present-around-the-world-competition-220 Read More »]]> Thu, 23 Feb 2017 14:11:01 +0200 <![CDATA[25ος Παγκύπριος Μαθητικός Διαγωνισμός Πληροφορικής]]> http://www.ccs.org.cy/news/25os-pagkiprios-mathitikos-diagonismos-pliroforikis-219 Read More »]]> Fri, 09 Dec 2016 10:42:27 +0200 <![CDATA[CISA Review Course]]> http://www.ccs.org.cy/news/cisa-review-course-218 Read More »]]> Mon, 17 Oct 2016 11:35:29 +0300 <![CDATA[PHD Scholarship BY UCLAN ]]> http://www.ccs.org.cy/news/phd-scholarship-by-uclan--217 Read More »]]> Thu, 06 Oct 2016 11:11:00 +0300